כיצד רואה הפילוסופיה הסינית את כוחה של האישה ועל הדרך שלנו לאיזון

תיאוריית היין והיאנג נמצאת בבסיס הפילוסופיה הסינית העתיקה. הסמל ה"פשוט" לכאורה עיגול שמחולק באמצעו בקו מתעקל של שחור ולבן ובתוכו נקודות, מסמל את מהות היקום וכמוהו גם את גוף-האדם כבנוי משני כוחות עיקריים יין ויאנג.
האישה נתפסת כהיכל ה- "YIN" ומייצגת את החומר, הפסיביות, המופנמות הזנה והכלה. ואילו הגבר מייצג את כוח ה- "YANG" בעל אופי פעיל אנרגטי ומוחצן.
כוחות שמנוגדים אך משלימים זה את זה, יחדיו פועלים בהרמוניה ואינם יכולים להתקיים אחד ללא השני.

הכוח הגברי והנשי מצוי בכל אחת ואחד מאיתנו.
בכל גבר או אישה קיים הפוטנציאל של יין ויאנג (כפי שמרמזות הנקודות הקטנות בשחור ולבן בתוך הסמל העתיק).
וכמו בכל דבר בחיים חשוב האיזון..

לפי הפילוסופיה הסינית כל זמן שהכוחות הנשיים והגבריים פועלים בהרמוניה עם הטבע נשמר האיזון, אך כשהוא מופר מתחילים שיבושים...
כיום בעולם המערבי המודרני אנחנו הנשים מאמצות לנו סטנדרטים "יאנגים" גבריים הדורשים מאיתנו לא פעם להצניע את תכונותינו הנשיות.
אנחנו עצמאיות, שאפתניות קרייריסטיות אולם במקביל עדיין ממשיכות למלא גם את התפקידים המסורתיים.
בתפיסת הפילוסופיה הסינית חוסר איזון זה מביא בסופו של דבר לתחלואים של הגוף: עייפות, תסמונת קדם ווסתית, מחזור לא סדיר, בעיות פריון, אנורקסיה ואפילו קנדידה או דיכאון הן רק חלק מהרשימה.

מחזור החיים הנשי
בספר "הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב" שנכתב לפני כ-2000 שנה, ונחשב לספר הקדום ביותר אשר מציג את התיאוריות המקובלות ברפואה הסינית, מתוארות שיחות בין הקיסר הצהוב לרופאיו ושרי הממלכה.
וכך הם מחלקים את מחזוריות חייה של האישה כל 7 שנים:
גיל 7- כילדה כליותיה שופעות, שיערה גדל והשיניים צומחות.
גיל 14- מתחילה במחזורה ויכולה להרות.
גיל 21-אשה בוגרת.
גיל 28-שיא הפוריות.
גיל 35-הדופק נחלש, מתחילים קמטים והשיער מתחיל לנשור.
גיל 42-הדופק ממשיך להיחלש, ממשיכים הקמטים והשיער מלבין.
גיל 49- המחזור מפסיק והאישה מאבדת את פוריותה.
כתבים אלה שנכתבו לפני אלפי שנים אך עדיין רלוונטיים ומבטאים את המחזוריות והשינויים ההדרגתיים המתרחשים אצל נשים לאורך השנים.
הרפואה המתפתחת, העלייה בתוחלת החיים, היכולת להרות בגיל מבוגר מאפשרים לנו חריגה מ"הטבע הנשי" ועל פי הרפואה סינית אנו מאבדות בכך את הקשר עם המחזוריות הטבעית של הגוף.
אז איך נוכל לחזור לאיזון?
כמובן ששמירה על אורח חיים בריא הכולל שינה, פעילות גופנית, תזונה נכונה יחד עם חשיבה חיובית והקשבה לגופנו יעזרו לנו בהתמודדות.
גם לרפואה הטבעית לסוגיה יש כלים רבי- עוצמה, צמחים ותוספי תזונה  שביכולתם לסייע ולחזק באותם מעברים כך שנוכל לחוות אותם בצורה טבעית ומאוזנת יותר.
צמחי מרפא מתאימים ביותר להקלה על הסימפטומים הנשיים. קיימות פורמולות המורכבות ממספר צמחי מרפא אותן ניתן לקחת בצורה של קפסולות או בתמצית:
לדוגמא:
1. טינקטורה טק מחזורית
תוסף תזונה המיועד להקל בתסמיני ה- P.M.S (תסמונת קדם מחזור), כגון עצבנות ושינויים במצבי הרוח, כאבי מחזור, נפיחות בחזה, אל-וסת.
הצמחים בפורמולה: אנג'ליקה, אלכמיליה, שיח אברהם, שן הארי, פסיפלורה, ליקוריץ, מליסה המשמשים לאיזון הורמונלי ולמכלול התופעות הנגרמות מחוסר האיזון.

2. פיטו פימייל קומפלקס
תוסף תזונה המיועד להקלה על תופעות גיל המעבר. הרכיבים הם שילוב ייחודי של ששה צמחי מרפא, העובדים יחד בצורה סינרגטית: קוהוש שחור, דונג קוואי, גדילן מצוי ותלתן אדום._____________________________________________________________________

הכותבת היא הדר מידן , נטורופתית בחברת טלפארמה, בית המרקחת המקוון המוביל בישראל.
למידע נוסף באתר טלפארמה: www.telepharma.co.il
או במוקד הטלפוני 1-800-61-62-63
טלפארמה- בית המרקחת המקוון המוביל בישראל לשיווק תרופות, ציוד רפואי ומוצרי פארם, המספקת עד לבית הלקוח את כל המוצרים הדרושים לכל המשפחה וגם לגיל השלישי כולל תרופות במרשם, עזרי בטיחות, מוצרי קוסמטיקה ואיפור, ויטמנים, תוספי תזונה, מוצרי ספיגה, תוספי מזון, ציוד רפואי ביתי ועוד. לטלפארמה מערך הפצה של 25 רכבים המפיצים את המוצרים בתוך 36 שעות ברוב חלקי הארץ.