ככל שאנחנו מזדקנים, היכולות הפיסיות שלנו פוחתות ובהתאם אנו מאבדים את החוזק והאיזון. לרוע המזל, תאונות יכולות להתרחש לעיתים יותר קרובות וחדר האמבטיה יכול להפוך לאזור מסוכן במיוחד. חשוב להפוך את חדר האמבטיה לאזור בטוח. ההצעות הבאות יכולות להפוך את חדר האמבטיה לפחות בוגדני.

ידיות אחיזה מספקות אזור בטוח בכדי להניח את ידיכם כאשר עוברים ממקום למקום. יש גם מסגרות תמיכה לשירותים שעזרות כאשר מתישבים או מתרוממים מהשרותים. בבקשה עיקבו אחר ההוראות להתקנה, או בקשו מבעל מקצוע שיעשה את ההתקנה בשבילכם.

משטחי ישיבה וכסאות לאמבטיה מספקים פתרון ישיבה עבור המתקשים ביציבות וניידות שיש להם קושי לעמוד או לשבת על רצפת האמבטיה. כסאות אלו מיוצרים בדרך כלל מחומר פלסטיק קשיח ורגלי אלומיניום ליציבות מרבית.

מתקן הגבהה לאסלה מספק מעט סנטימטרים נוספים של גובה, המקלים על ישיבה וקימה מהאסלה. יש גם מודל של כסא שירותים בעל ידיות בצדדים.

בעיה נוספת מתעוררת כאשר הרצפה רטובה, וקשה לנו לצעוד בבטחה.שטיח נגד החלקה מעניק פתרון פשוט וקל ליישום. מניחים בשפת המקלחת או הכניסה לחדר ודואגים לייבש את הרגלים.


תכנון לבטיחות אישית בכל חדר הוא עניין חשוב, ויש הרבה מוצרים אשר יהפכו את הבית למקום יותר בטוח. יש לחשב ולבדוק את כל נקודות הסיכון בחדר אמבטיה. למידע נוסף, ניתן לבקר בקטגורית העזרים לחדר האמבטיה באתר.