בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בתחום החלקות השיער, אשר מבין ההחלקות השונות נפוצות בעיקר ההחלקה היפנית, החלקת הקראטין וההחלקה הברזילאית. החלקות השיער מהוות גורם עיקרי בעיצוב ושיקום השיער וישנו שימוש רב בהחלקות השונות לשם כך. בעקבות זאת, פותחו שיטות וטכניקות רבות להחלקות השיער השונות ועל כן מומלץ ביותר לבצע החלקות שיער מקוריות ואיכותיות במספרות מקצועיות. אך החלקת השיער אינה מספקת בכל הנוגע לשיקום השיער, ויש לשמור על טיפוחו לאורך זמן גם לאחר ביצוע ההחלקה. את הטיפוח ניתן לבצע על ידי שימוש בשמפו מיוחד המסייע לבריאות השיער לאחר ההחלקות השונות. במאמר הבא נדון על שימוש בשמפו לאחר החלקה.


השמפו המיועד לטיפוח השיער הינו שמפו ללא מלחים, ומתאים לכל שיער אשר עבר החלקה יפנית, הבהרות שיער, סלסול השיער, פסים, גוונים וכו'. לאור המודעות ההולכת והגוברת לטיפוח השיער, ישנו מספר רב של מוצרי שיער מקצועיים אחרים המבטיחים את טיפוח השיער ובריאותו, אך אין זה אומר כי הם המוצר המומלץ לטיפוח השיער. בניגוד למוצרי השיער השונים, שמפו ללא מלחים אינו מכיל סודיום כלוריד אשר פוגע בתוצאות ההחלקות השונות וטיפולי שיער שונים, וגורם לייבוש השיער לטווח הארוך.


בנוסף לכך, שמפו ללא מלחים מכיל חומר פעיל בעל שמנים מרוכזים המסייעים לשיקום נוסף והחדרת לחות לשיער אשר מוביל לחיזוק ועיבוי השיער. שמפו ללא מלחים הינו שמפו המגביר את יעילות ניקוי הקרקפת, תיקון השיער ומשאיר ניחוח נפלא לאחר השימוש. יתרה מכך, השמפו מועשר בויטמין E ופילטר UV אשר תפקידם בהגנה על הפיגמנטים של השיער הטבעי או השיער אשר עבר החלקה, הזנת השיער מהשורש ועד לקצותיו, הסרת עודפי השומן, והגנה מירבית מפני השמש הודות לפילטר הUV.


טיפים לשימוש בשמפו לאחר ההחלקות השונות
ראשית, לאחר ביצוע החלקות השיער השונות אין לחפוף את השיער למשך 48 השעות הבאות, ולהקפיד להיות בסביבה יבשה. הסיבה לכך היא מפני שלאחר ביצוע ההחלקות השונות, החומרים אשר נעשה בהם שימוש בזמן ההחלקה ממשיכים לעבוד על ליבת השיער. לכן, על מנת לקבל את תוצאת ההחלקה הטובה ביותר יש להמנע מהרטבת השיער אשר עלולה לעצור את התהליך. שנית וחשוב מאוד, ישנם מקורות רבים אשר ייעצו לכם להשתמש בשמפו המכיל מלחים בטענה כי הדבר מסייע לבריאות השיער ותקינותו לטווח הארוך. אכן, מוצרי השמפו הללו מכילים חומרים מזינים המסייעים לבריאות השיער אך בשל קיום המלחים המצויים במוצרי השמפו השונים, הדבר עלול להוביל לנזקים לבריאות השיער ולהתייבשותו. לכן, מומלץ וחשוב ביותר לרכוש שמפו אשר אינו מכיל מלחים על מנת לשמור על בריאות השיער וטיפוחו לאורך זמן.